Projektowanie stron www

Oferta

Projektowanie stron www

Zajmuję się także projektowaniem stron internetowych www.
Preferuję tandem html + javaScript + css

Etapy tworzenia stron www:

  1. Koncepcja i analiza
  2. Projekt graficzny stron głównej i podstron
  3. Tworzenie stron WWW
  4. Optymalizacja stron WWW
  5. Aktualizacja stron
W tym etapie analizuję przedmiot działalności przedsiębiorstwa klienta - jego ofertę, dotychczasowych klientów oraz stosowane materiały reklamowe. Celem tego etapu tworzenia stron internetowych jest określenie przyszłej zawartości merytorycznej oraz formy projektowanej witryny. W tym etapie powstaje projekt logiczny nawigacji, układu stron, działów oraz planowany sposób prezentacji informacji na stronach.
Na tym etapie tworzony jest wygląd czyli projekt graficzny, strony głównej oraz kolejnych podstron WWW serwisu internetowego oraz systemu nawigacji (menu). Projektowanie układu logicznego witryny jest procesem skomplikowanym i wymagającym sporego "wyczucia" nawyków oraz standardów stosowanych obecnie w Internecie.

Projekt graficzny serwisu czyli projektowanie stron WWW, to pierwszy i najważniejszy etap w całym procesie jakim jest tworzenie strony www. Koncepcja graficzna, układ i prezentacja elementów graficznych, zastosowana kolorystyka oraz krój czcionek zadecydują o odbiorze witryny oraz całej prezentowanej przez nią oferty przez Państwa potencjalnych klientów.

Po zakończeniu prac otrzymają Państwo do akceptacji pliki graficzne, które dokładnie przedstawiają przyszły wygląd stron internetowych oraz schemat jego logicznej budowy wraz z projektem systemu nawigacji.

Przygotowywany projekt stron jest optymalizowany pod kątem skutecznego przekazu treści oraz promocji identyfikacji klienta (logo, kolorystyka, sztandarowe produkty). Przygotowywany jest także z myślą o optymalizacji i skróceniu czasu ich wczytywania.
Po zaakceptowaniu projektu graficznego przystępuję do kodowania stron www serwisu. Przygotowywany kod stron internetowych jest tworzony tak, aby zapewnić poprawne wyświetlanie stron w różnych przeglądarkach oraz optymalizowany tak, by użytkownicy wolniejszych łącz mogli bez przeszkód zapoznać się całą treścią witryny.

Nowoczesny serwis internetowy musi wyróżniać się z wielu podobnych, dlatego też wzbogacamy tworzone strony internetowe o elementy animowane wykonane w technologii Flash oraz DHTML. Elementy te mają za zadanie wyróżnić najważniejsze fragmenty oferty, wyeksponować logo lub nazwę produktu, bądź też po prostu pomóc w prezentacji zasad funkcjonowania produktów lub usług reklamowanych przez tworzone strony www. Strony wwwsą tworzone zgodnie ze standardami obowiązującymi w sieci internet.

Tylko dobrze zaprojektowane strony internetowe pozwolą na skuteczną prezentację Państwa oferty i przyciągnięcie potencjalnych klientów. Witryna musi zapewniać z jednej strony estetyczną prezentację potencjału firmy, a z drugiej musi zapewniać czytelną prezentację treści oraz intuicyjną nawigację po stronach internetowych. Dobrze zaprojektowana witryna powinna stać się istotnym elementem budowy wizerunku firmy, a także uzupełniać inne działania marketingowe stając się łatwo rozpoznawalnym symbolem marki.
Aby strona mogła skutecznie pełnić swoją rolę musi być dostępna dla Internautów, musi być dodana do najpopularniejszych wyszukiwarek i katalogów internetowych. Ponadto kod strony jest optymalizowany tak, by była jak najlepiej "widziana" przez roboty wyszukiwarek internetowych. Na życzenie zapewniamy także promocję stron internetowych w najważniejszych wyszukiwarkach i katalogach stron WWW.
Dbanie o aktualność oferty prezentowanej w serwisie internetowym jest konieczne, by był on chętnie odwiedzany przez Internautów.

Informacje

 
Copyright© 2011 Janusz Weber